Pokora a pravda v listu biskupa Posáda

12. 2. 2008 17:36
Rubrika: cirkev a koncil | Štítky: biskup , dialog , pokora

stojí za to se trocha vrátit ke slovu biskupa Pavla na rozloučenou. 

SLOVO OTCE BISKUPA PAVLA POSÁDA

NA ROZLOUČENOU S DIECÉZÍ LITOMĚŘICKOU

Přečtěte v neděli 17. února 2008 při všech bohoslužbách v diecézi.

Drazí spolubratři kněží a jáhnové,drazí bratři a sestry v Kristu,

když jsem se před čtyřmi roky, v den biskupského svěcení 28. února 2004 ujímal litoměřické diecéze, mnozí hovořili o dlouhé době, která mě čeká ve službě litoměřického biskupa. Ochotně jsem přijal celou diecézi jako Pánovu vinici, o kterou mám pečovat jako o stádce, za které chci položit i svůj vlastní život. Od prvního okamžiku jsem přijal myšlenku, že Litoměřice budou místem mého posledního spočinutí. Přijal jsem diecézi bez výhrad a jakýchkoli předsudků, které o diecézi kolovaly. Počáteční nemoc jsem chápal jako kříž, který měl prohloubit můj duchovní život a ještě podstatněji mne sjednotit s Kristem ukřižovaným a zmrtvýchvstalým.

 Po téměř zázračném a úplném uzdravení jsem od počátku projevoval vůli konečně se pustit do práce, kterou bylo potřebí v diecézi konat. Místo toho jsem zažil více jak dva roky marného úsilí o navrácení mých pravomocí k řízení diecéze, které přešly 6. listopadu 2004 na apoštolského administrátora Mons. Dominika Duku OP, biskupa královéhradeckého.

 Ujišťuji Vás, že jsem o řízení diecéze usiloval s největším nasazením a podle svého nejlepšího svědomí, neboť jsem byl přesvědčen, že je to tak správné.

 Místo úplného navrácení administrativních kompetencí jsem byl 26. ledna 2008 jmenován pomocným biskupem v Českých Budějovicích.

 Chci Vás ujistit, že ačkoli bylo mou touhou pokračovat v započaté práci, přijímám toto rozhodnutí absolutně bez hořkosti nebo pocitu křivdy.

 Chci poděkovat všem, kdo po celou dobu, a zvláště nyní, stáli věrně při mně, zároveň děkuji všem za bratrskou spolupráci a přeji diecézi, aby všechno dobré, co Bůh skrze mou službu započal, dozrálo ve věčnou žeň.

 Chci Vás tímto zároveň pozvat na poslední společné slavení Eucharistie na poděkování za 4 roky mé biskupské služby v sobotu dne 1. března 2008 v litoměřické katedrále v 10:00 hodin.

Ještě jednou Vám všem rád žehnám

+ Pavel Posád

Zobrazeno 1254×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz