Dílo sv. Bonifáce solidární s diasporou věřích

27. 3. 2008 20:38
Rubrika: inspirace | Štítky: Bonifatiuswerk
Bonifatiuswerk „Nouze, na kterou pozorňuje Bonifatiuswek (Dílo sv. Bonifáce) německých katolíků je osamocení. Být sám ve své víře, sám mezi lidmi, kteří se stále více odklánějí od víry.“ Kdo žije mezi jinověrci nebo nevěřícími, ten se cítí vyloučený. Chybí mu společnost. Touží po lidech s podobným chápáním, kteří podobně řeší životní otázky. Bonifatiuswerk podává pomocnou ruku tam, kde katoličtí křesťané žijí v menšině (cca 1-5%), kde žijí roztroušeni na rozlehlých geografických územích... Úkoly: Bonifatiuswerk má od německé biskupské konference za úkol podporu pastorace v diaspoře. Tento úkol plní laiky založená organizace již od r. 1849. Podpora pastorace v diaspoře znamená pomáhat věřícím, kteří žijí v prostředí jiné víry nebo mezi nevěřícími lidmi víru žít a dále předávat. Jako „dílo solidarity“ shromažďuje Bonifatiuswerk dary (sbírky) a poskytuje je obcím v diaspoře jako „pomoc, aby si pomohli“ (i skrze projekty): na stavbu kostelů a farních center, domů a vzdělávacích středisek mládeže, katolických škol a školek, na pastoraci dětí a mládeže, na vzdělání kněží i na koupi dopravních prostředků pro farnosti.
Zobrazeno 1630×

Komentáře

Daniel Zouhar

Určitě. Tato území přesně tuto pomoc potřebují a nejen ta.
Trochu je i škoda, že lidové misie již nebývají tak časté jako v dřívějších dobách, protože je na jejich konání nedostatek těch, kteří je vykonávají.

Daniel Zouhar

To je výborné dílo a je dobré, že nás s ním seznamujete. Brzy budeme zjevně potřebovat v některých regionech jejich pomoc.

Inigo

Asi by bylo užitečné vytvořit podobnou instituci, která by dokázala podporovat diasporu v severozápadních Čechách popř. i na moravském území Sudet.

Zobrazit 3 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz