Papež: Tak mu už nežehlete košile

5. 10. 2013 12:44
Rubrika: cirkev a koncil | Štítky: Vatikán , papež František

Návštěva papeže Františka v Asissi v pátek zůstane nezapomenutelnou nejen jako historická návštěva římského biskupa v městě patrona svého pontifikátu, ale také díky žertům a komentářům, které vyvolávaly smích a entuziasmus.

Prostým a srozumitelným jazykem se František dělil o své pastorační zkušenosti s Argentiny. Obrovský obdiv a potlesk vyvolala slova papeže během setkání v katedrále sv. Rufina, když řekl: vždy radím novomanželům: hádejte se, jak chcete, ať létají talíře, ale nikdy nekončete den beze smíření.

Následně v promluvě pro mládež žertoval a rozesmál posluchače: Když ke mně přichází matka a říká mi: Mám třicetiletého syna, který se nechce ženit, nemůže se rozhodnout, má krásnou snoubenku, ale nechtějí se vzít – tak ji říkám: Nežehlete mu už košile.

Oslovujíc klarisky, řeholnice v klauzuře, František řekl: mrzí mě, když potkávám sestry, které nejsou veselé. Občas se usmějí jako letušky, ale není to úsměv od srdce.

Papež také varoval před falešnými postoji věřících, bez kříže a bez Ježíše. Takto se stáváme křesťany z cukrárny, pěknými jako cukroví, ale nebudeme opravdovými křesťany. Kněze vyzval, aby nepronášeli nudná kázání. Nekonečné nudné homilie, kterým nikdo nerozumí. Obracejíc se ke kněžím dodal – to k vám mluvím.

Zobrazeno 4096×

Komentáře

Lenochod

wow mega huste, mame super papeže :) važme si ho, delejme co rika (to je hlavne pro me) a modleme se za neho :)

Renata Svobodová

Celý text jeho promluvy k mladým, odkud i je např. i jeho rada novomanželům: https://tyden.signaly.cz/1310/frantisek-mladym-v-assisi

růžetrnitá

Máme úžasného "římského biskupa", díky Bohu za něj. Mluví od srdce k srdci a není ani trochu nudný.
Buďme vděční a nechme se vést.

JDU

Já jsem si je začal žehlit sám -:)

Zobrazit 5 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz