Tvůrci podcastu Calyx: "Chceme mladé dostat do kostela."

25. 2. 2020 15:25
Rubrika: cirkev a koncil

: Alžběta Havlová 

Nový podcast Calyx, který přibližuje lidem výklady a zamyšlení nad biblickými texty, přišli do vysílání Proglasu představit jeho tvůrci. Sourozenci Matěj a Ema Přikrylovi jej dělají ve svém volném čase a chtějí, jak říkají, dostat mladé do kostela. Poslechněte si rozhovor s mladými tvůrci.

Každou neděli vychází na podcastových aplikacích a kanálu YouTube kázání některého z brněnských farářů. Křesťanský podcast Calyx začali tvořit sourozenci Matěj (20 let) a Ema (16 let) před měsícem. "Chtěli jsme tak trošku po našem přinášet lidem evangelijní zvěst," vysvětluje Matěj. Starší ze sourozenců má na starosti tvorbu jednotlivých dílů, Ema se zase stará o sociální sítě.

"Podcastem chceme v dnešní uspěchané době nabídnout zamyšlení nad biblickými texty,"

Pozvánka k poslechu podcastu Calyx.

 shodují se sourozenci Přikrylovi a dodávají: "Vybíráme z kázání farářů, které máme rádi, a jejich promluvy se nám líbí."

Na tvorbě každého dílu stráví Matěj týdně několik hodin svého volného času: "Je to služba, ale děláme to rádi a hlavně proto, že si myslíme, že to k něčemu je." Do budoucna mají mladí podcasteři v plánu nabídnout svým posluchačům také rozhovory s faráři.

Poslechněte si rozhovor s Matějem a Emou Přikrylovými.

https://zpravy.proglas.cz/udalosti/tvurci-podcastu-calyx-chceme-mlade-dostat-do-kostela/?fbclid=IwAR09resH5IZ0EV_g97rOmDJW3YI1bjv0Ji8YhEhE5saIl5GVd8igbVy-hk8

 

Zobrazeno 261×

Komentáře

Adalberto

Z článku nějak vypadlo, že se jedná o kázání farářů evangelických. Pro někoho to může být podstatná informace.

Inigo

Že by další vojín Kristův z řad tradicionalistů?

dromedar

vojín Kristův
z řad tradicionalistův

deFlegmatique

Přesně! Na hranici s Maďarskem s ním!

Zobrazit 4 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz