Sedm z deseti dospívajících označilo úzkost a depresi jako hlavní problém

9. 3. 2020 10:18
Rubrika: cirkev a koncil

Mladí lidé ve věku 13–17 let poukazují na „tlak kvůli dobrým studijním výsledkům jako na hlavní příčinu psychických problémů,“ uvádí průzkum připravený Pew Research Center proveden v USA.

Až 9 z 10 teenagerů říká, že mít zaměstnání nebo kariéru, která je baví, je pro ně „extrémně nebo velmi důležité“. Podle průzkumu způsobují tato pracovní očekávání u teenagerů stres, s kterým se nemusela setkat předchozí generace. 70% lidí ve věku 13–17 let připouští, že „úzkost a deprese“ jsou mezi jejich vrstevníky hlavním problémem. Pouze 4% tvrdí, že to není problém.

Co s nárůstem sebevražd?

Mezi dalšími problémy, které respondenti uvedli, se nacházejí šikana (55%), drogová závislost (51%) a konzumace alkoholu (45%).

Více než 6 z 10 teenagerů tvrdí, že pociťují velký tlak na získání dobrých známek, což je pro ně mnohem důležitější než vypadat dobře (3 z 10) nebo být dobrý v mimoškolních aktivitách, jako je sport (2 v 10).

Samota se ukázala být také bojem pro mnoho dospívajících, když až 70% z nich si „někdy“ nebo „často“ přeje, aby měli více dobrých přátel.

https://www.krestandnes.cz/sedm-z-deseti-dospivajicich-oznacilo-uzkost-a-depresi-jako-hlavni-problem/?fbclid=IwAR3kmepMSly0RhwSpOgIOBEjwyLVNh9r9Y_BfQi8w4uv0_4FsVq8TKHVOIs

Zobrazeno 184×

Komentáře

KMirjam

Kéž bych našla tu studií o pražských středních školách z r.1981. Vzpominam, že zrovna naše skola, Výtvarna skola Václava Hollara v Praze 3, byla za normalizace největším dodavatelem psychiatrických pacientů ať už do.psych.ambilanci nebo přímo.bohnicke léčebný. Rovněž se z ní rekrutovali hojně počty sebevrahů. Někteří se o sebevraždu pokusili, ale dost jich sebevraždu dokončilo úspěšně. Drogy za nás ještě moc nebyly, proslýchalo se jen že si pár kluků dává občas na suterénním WC vedle sadrovny marjánu. Zato většině studentu ve svornem společenství s profesory plnili společně nedalekou hospodu U Podloickych. Pamatuji i formace delegátů , kteří se občas pokoušeli vyzvednout si po některého profesora na jeho vyučovací hodinu. Podle toho, kdo byl vyslán ale také podle množství promile...

KMirjam

...profesora , se potom hodins konala nebo ne. Také kdo nekoril, nebyl přijat. Kdo nekouřil , jakoby nebyl.

Mela bych tu studií najít. To byla i má tehdejší beznadějnou dobu v naší škole čísla! Ještě tak nejlépe psychicky dopadla děvčata, která v 16 otěhotněla , nechála se zplnoletit, vychovala děcko - této manželství kupodivu vydržela většinou dodnes.

Zobrazit 2 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz