Nové víno do nových měchů

14. 7. 2013 17:57
Rubrika: cirkev a koncil

Papež František v kázání vyzval, abychom neměli strach z obnovy, kterou Duch svatý koná v nás i církevních strukturách. Papež tak velmi konkrétně pojmenoval klíčové téma své služby, totiž potřebu reformy církevních struktur. Nebyvalo zvykem, aby od papeže zazníval tak kritický hlas do vlastních řad. Dokonce nahlas řekl, že papežové bývali téměř vězni svých sekretářů a dostávali se do izolace. Když vnímám osud arcibiskupa Roberta Bezáka, pochybuji, že papež Benedikt by se něco dozvěděl přes síto starých struktur, které se dnes asi chvějí o svůj osud a kariéru v církevní struktuře.  Některá problematická jmenování biskupů např. ve Varšavě ukázala, že Duch sv. mívá překážky dosti značné a možná někdy i zákaz vstupu do některých jednání.

Papež František doslova řekl, abychom neměli strach z obnovy struktur, abychom nebyli otroky zvyklostí a struktur, abychom prosili o milost nemít strach před novostí evangelia, nemít strach před obnovou, kterou působí Duch svatý, nemít strach nechat padnout chatrné struktury, které nás uvězňují. (radiovaticana.cz)

Zobrazeno 1347×

Komentáře

Inigo

Papež František zdůraznil v této souvislosti odvážnou kreativitu. Církev, řekl dále, ba i Kodex kanonického práva, nám k tomu dává spousty možností a mnoho svobody. V tom je pastorální konverze i přívětivost v pravdě. pp Františke kněžím římské diecéze

Zobrazit 6 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz